Futboll Sport

GAFA E RËNDË ME HIMIN E KOMBËTARES/ Spikeri francez tregon si e përjetoi atë gabim

Ajo që ndodhi ditën e shtunë në “Stade De France” bëri xhiron e botës dhe e vuri në një pozitë shumë të sikletshme Francën, e cila kërkoi ndjesë zyrtarisht te pala shqiptare për ngatërrimin e himnit përpara sfidës Francë-Shqipëri.

Gafa u bë edhe më e rëndë për shkak se spikeri i stadiumit e ngatërroi Shqipërinë edhe me Armeninë në momentin që po sqaronte situatën nga fonia e impiantit.

Por cili është ai? Quhet Frank Stanislas Andre Barzin, mban nofkën Maks Kampo dhe njihet nga të gjithë si Maksi i stadiumit “Stade de France”.

Ish-drejtues radiofonik dhe DJ i njohur në Francë, prej shtatorit të vitit 2010 mban zyrtarisht detyrën e animatorit të impiantit më të madh transalpin.

Në një prononcim për “L’Equipe”, ndër të tjera ai ka thënë: “Nuk kam fjetur dy net dhe ndjehem tmerrësisht keq për atë që ndodhi. Ishte një gabim shumë i rëndë nga ana ime dhe jam gati të marr përsipër pasojat që ky gabim mund të sjellë,” theksoi 50-vjeçari.

Related posts

MUNGESA E TRASPARENCËS PËR LEKËT E GRUMBULLUAR/ Andi Lila: Prisni se duhet të jemi të saktë në…

Delo.autor

LIVE/ Derbi SPEKTAKOLAR: Interi dhe Milani sytë nga bomberët për lavdi

Isa.Autor

ANGJENTI UDHËTON DREJT ANGLISË/ Juventus – Manchester United gati shkëmbimin e bujshëm…

Delo.autor

Leave a Comment