Futboll Premier League Sport

ISHTE NDËR MË TË KËRKUARIT NË MERKATON E VERËS/ Ja vendimi që merr Manchester United për Pogba

Pol Pogba ishte një nga lojtarët më të kërkuar nga Real Madridi në merkaton verore.

Mesfushori francez pëlqehet shumë nga tekniku Zidan, i cili e donte me çdo kusht në skuadrën e tij. Pavarësisht tentativave të shumta nga klubi spanjoll, asnjëherë nuk mundën të gjejnë gjuhën e përbashkët, për transferimin e 26-vjeçarit në “Santiago Bernabeu”.

Tashmë merkato është mbyllur dhe lojtari është i detyruar të qëndrojë te ”Djajtë e Kuq”. Megjithatë sipas asaj që shkruan ”football365.com”, drejtuesit e Junajtid po mendojnë të rinovojnë kontratën me lojtarin.

Thuhet se anglezët kanë kontaktuar me agjentin Mino Raiola, për t’i komunikuar atij se dëshirojnë të rinovojnë kontratën e cila skadon në verën e vitit 2021.

Te Junajtid nuk dëshirojnë të heqin dorë nga shërbimet e Pogbasë edhe pse ky i fundit shpesh herë ka shfaqur dëshirën për tu bashkuar me Real Madridin.

Related posts

Nga rikthimi i Nojerit te çështja “Erdogan”, pesë arsyet pse Gjermania ia del në fund

Sadik.Autor

SKANDAL/ Talenti i Kombëtares mund të mbyllë sezonin, shan rëndë gjyqtarin

Sadik.Autor

DËSHIRON “TOPIN E ARTË”/ Rrëshqitje e humor, Mbappe TURPËRON KEQ yllin e Barçës

Isa.Autor

Leave a Comment