Futboll Premier League Sport

KUJTON FESTËN E TITULLIT ME DORTMUND NË 2011/ Klopp zbulon: U zgjova në një kamion…

Në vitin 2011 Jurgen Klopp u bë i njohur në Gjermani e mbarë botën ,pasi arriti të fitojë titullin kampion me skuadrën e Borussias së Dortmundit, ndërsa ost pas shumë vitesh, tekniku kujton me nostalgji atë kohë.

“Di të them që e kam tepruar shumë me pijen dhe kjo u dallua edhe në disa intervista të dhëna pas ndeshjes. Nuk ka shumë sens të tregoj çfarë ndodhi atë ditë, pro kujtoj që pas festës në stadium, jam zgjuar në një kamion, brenda garazhit të “Signal Iduna Park”. Nuk e mbaj mend si përfundova aty, por thjesht kur u zgjova isha vetëm”, tregon Klopp.

Tekniku gjerman vazhdon rrëfimin e tij me një tjetër “incident” interesant, që ndodhi pasi la stadiumin, bashkë me drejtorin sportiv të klubit verdhezi, Hans-Joachim Watzke.

“U nisëm për të ikur nga stadiumi dhe Watzke ndaloi një makinë në rrugë. Ishte një turk me një makinë me portobagazh, ndërsa Watzke i nxori 200 euro dhe i kërkoi të na merrte. Hipëm dhe isha ende i lodhur e i përgjumur, ndërsa koka më përplasej nëpër makinë. Në një moment po ndjeja një erë të rëndë dhe për një çast mendova se isha në ëndërr, por jo… Bagazhi i makinës ishte plot me pula”, tregon Klopp.

Related posts

Gaboi ndaj SHBA-së/ Trajneri Deschamps bën avokatin lojtarit francez

Sadik.Autor

I PANDALSHMI LIVERPOOL/ “Mbreti” i thyerjes dhe vendosjes së rekordeve të reja (STATISTIKAT)

Delo.autor

CONTE DËSHIRON NJË MESFUSHOR/ Marotta kërkon të “rrëmbejë” lojtarin e Juventus…

Delo.autor

Leave a Comment