Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Flamurtari-Laçi. Rezultati 1-0

Flamurtari dhe Laçi luajnë mes tyre, një nga sfidat e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë Superiore.

Në stadiumin e qytetit të Vlorës, vendasit vijnë me 0 pikë në klasifikim, në një krizë totale në këtë fillim kampionati. Trajneri Sadedini, e ka shkundur gjatë kësaj jave skuadrën e tij, duke kërkuar pikë patjetër ndaj kurbinasve.

Nga ana tjetër, Laçi i Starovës vjen pas një fitoreje me Partizanin, dhe duken favorit në këtë takim, për të fituar akoma më shumë pikë në tabelën e renditjes.

 

LIVE | Flamurtari-Laçi 1-0

GOLAT: Pjeshka 28′ / 

 

KOMENTI LIVE

28’ GOOOOOOOL FLAMURTARI 1-0/ Goditje dënimi për vlonjatët e ekzekutuar nga Rrapaj, me shpejtësi është Pjeshka që tund rrjetën, teksa topi kishte mbetur në zonë.

16’ Sukaj gjuan nga një goditje dënimi ballore, por ndalet nga muri mbrojtës.

10’ Mbajnë topin kurbinasit në minutat e para. Qarkullojnë në mesfushë, por pa krijuar ende asnjë rrezik në mbrojtjen vlonjate.

9’ Ignjatoviç hedh një top të gjatë për Nuabuezen, por Pjeshka e mbyll.

4’ Teko gjuan një goditje dënimi nga e djathta, por topi drejt e në duart e Moçkës.

1′ Nis takimi në Vlorë.

 

FLAMURTARI: Moçka, Qarri, Deliaj, Zeqaj, Pjeshka, Gocaj, Rrapaj, Nebihu, Muçollari, Vrapi, Sukaj. Trajner: Dritan Sadedini.

LAÇI: Stazhilla, Fangaj, Gjoni, Ignjateviç, Domgjoni, Deliu, Shehu, Lushkja, Teko, Xhixha, Nuabueze. Trajner: Sulejman Starova.

Related posts

ZYRTARE/ Shehi prezantohet te Skënderbeu, presidenti Takaj: Ja pse i besuam ish-portierit

Isa.Autor

DREJT LARGIMIT NGA BARCELONA/ Coutinho zbulon dëshirën e madhe: Do të ishte bukur të luaja me…

Delo.autor

LIVE/ Kukësi-Luftëtari: Ka nisur takimi në “Elbasan Arena”, verilindorët në kërkim të golit

Isa.Autor

Leave a Comment