Futboll La Liga Sport

PAS VENDIMIT TË PAPRITUR/ Valencia gjen zëvendësuesin e Marcelinos, nënshkruan me… (FOTO)

Pas vendimit të papritur për të shkarkuar trajnerin Marcelino, drejtuesit e Valencias kanë vepruar shpejtë dhe e kanë gjetur zëvendësuesin e tij.

Klubi spanjoll bëri të ditur se në postin e trajnerit ka emëruar Alberto Celades.

Tekniku 43 vjeçar ka firmosur një kontratë 2 vjeçare me Valencian.

Celedes ka shumë pak përvojë si trajner i nivelit të lartë. Ai ka qenë ndihmës trajner i Julen Lopeteguit në Real Madrid, ndërsa më parë ka qenë trajner i ekipit kombëtar U21 të Spanjës për katër vjet.

Related posts

“Rilindi” me Sarrin/ SUPER mbrojtësi i CHELSEAS ka gati RINOVIMIN me blutë e Londrës

Isa.Autor

Varane: Do të vazhdoj të qëndroj te Reali

Delo.autor

OFENDOI ARBITRIN PAS NDESHJES ME MILANIN/ “Disiplina” italiane merr vendimin për Igli Taren, ja sa dënohet

Delo.autor

Leave a Comment