Futboll Sport

ZYRTARE/ Ndryshon stadiumi dhe orari në super përballjen, Kukësi – Tirana!

Kështu kryendeshja e javës, Kukësi-Tirana është zhvendosur në “Elbasan Arena”, sipas një njoftimi të klubit verilindor në faqen zyrtare.

Drejtuesit e klubit verilindor në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Futbollit, kanë vendosur që këtë ndeshje mjaft të rëndësishme ta zhvendosin në Elbasan, pasi në stadiumin e Kamzës po punohet për të arritur standardet optimale.

Ndryshe nga sa ishte planifikuar, përballja mes skuadrës nënkampione dhe asaj kryeqytetase do të zhvillohet në orën 19:00, pasi temperaturat parashikohen të jenë mjaft të larta.

Njoftimi zyrtar i Kukësit:

Ndeshja e Javës së Pestë për Kategorinë Superiore, FK Kukësi – KF Tirana, do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”.

Drejtuesit e Klubit tonë, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Futbollit, kanë vendosur që këtë ndeshje mjaft të rëndësishme ta zhvendosin në Elbasan, pasi në stadiumin e Kamzës po punohet për të arritur standardet optimale.

Ndryshe nga sa ishte planifikuar, përballja mes skuadrës nënkampione dhe asaj kryeqytetase do të zhvillohet në orën 19:00, pasi temperaturat parashikohen të jenë mjaft të larta.

Related posts

BARCELONA-GETAFE/ Startojnë titullarë Ansu Fati, Messi dhe Griezmann (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Albian Ajeti: Zgjodha Zvicrën sepse Shqipëria nuk më kontaktoi asnjëherë

Sadik.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Partizani merr vendimin, ja roli i ri i Dritan Mehmetit

Delo.autor

Leave a Comment