LIVE/ Po luhet ndeshja Genk-Liverpool. Rezultati 1-4

Liverpooli është në kërkim të fitores së parë në udhëtim në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, pas plot dy vjetëve, sonte kundër Genkut në Belgjikë.Të kuqtë i kanë humbur katër ndeshjet e fundit, duke e shënuar vetëm një gol, dhe nuk e kanë fituar asnjërën prej pesë ndeshjeve të fundit në udhëtim në fazën grupore në Evropë.Fitorja e fundit u arrit kundër Mariborit dy vjet më parë. Suksesi në Slloveni mbetet fitorja e vetme në 10 ndeshjet e fundit në udhëtim në fazë grupore.Sonte në orën 21:00, skuadra e Kloppit synon ta ndryshojë këtë dhe t’i fitojë tri pikë të nevojshme në tentim për ta mbrojtur trofeun e fituar sezonin e kaluar.

LIVE/ Genk – Liverpool 1-4

MINUTA 88/ Genk shënon golin e nderit falë Stephen Odey.

MINUTA 87/ Liverpool shënon golin e katërt falë Mohamed Salah.

MINUTA 77/ Liverpool thellon shifrat me golin e shënuar nga Sadio Mane.

MINUTA 57/ Liverpool dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Alex Oxlade-Chamberlain.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 2/ Liverpool kalon në avantazh me goli ne shënuar nga Alex Oxlade-Chamberlain.