Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Manchester United-Liverpool. Mbyllet pjesa e parë

Manchester United dhe Liverpool do t’i matin forcat në “Old Trafford” nga ora 17:30, sfidë e vlefshme për javën e nëntë në Premierligë.

Martial nuk ia ka dal që të jetë titullar, ai e nis sfidën nga stoli, derisa De Gea është rikuperuar pas shqetësimeve që pati ditë më parë me Spanjën.

Pogba, Matic, Shaw, janë disa prej mungesave të shumta që po vuan Unitedi.

Kurse për Liverpoolin është kthyer Alisson, mungojnë Shaqiri dhe Salah.

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester United dhe Liverpool.

“Djajtë e Kuq” vijnë në këtë ndeshje pas një starti shumë të dobët të sezonit, vetëm nëntë pikë në tetë takime, derisa Liverpooli kërkon fitoren e nëntë në po kaq ndeshje në Premierligë.

Man United aktualisht gjendet në pozitën e 14-të, kurse Liverpooli në pozitën e parë me 5 pikë më shumë se Manchester City.

 

 

LIVE/ Mancheter United – Liverpool 1-0

 

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 37/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Marcus Rashford.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

MILANI NË FESTË/ Ylli i PSG refuzon ofertën monstruoze, zbulohet EKIPI QË KËRKON

Isa.Autor

“Fenomeni” Ronaldo: Salah si Mesi, por fiton Reali

Sadik.Autor

“AGNELLI, PEREZ DHE GAZIDIS JANË MASHTRUES”/ Presidenti Ceferin: Super Liga është një pështymë në fytyrë kundër atyre që…

Delo.autor

Leave a Comment