Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton sfida Champions Tottenham-Bayern Munich

Padyshim që njëra prej ndeshjeve më interesante të së martës në Ligën e Kampionëve është kjo e sotmja në mes të Tottenhamit dhe Bayernit.

Bayern Munchen ka udhëtuar sonte për në Londër dhe synon vetëm tre pikë, pasi mposhti në Allianz Arena Crvena Zvezdën.

Por, sonte kampioni gjerman nuk ka një kundërshtarë të lehtë përpara.

Bëhet fjalë për nënkampionin e Europës, Tottenham të cilët hynë në këtë takim pas barazimit në Greqi kundër Olympiakos.

Maurizio Pochettino sonte sulmin ia ka besuar Kane dhe Son kurse Bayern starton me Leëandoëski i cili do të asistohet nga Gnabry dhe Coman.

 

 

LIVE/ Tottenham – Bayern Munich 0-0

 

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

NBA/ LeBron James shkuan historinë, i treti që arrin kuotën e 35 mijë pikëve

Delo.autor

MOMENTE RRËNQETHËSE/ Goli i Kosovës bën të “shpërthejë” gëzimi në “Elbasan Arena” (FOTO)

Delo.autor

LARGOHET PAS 7 SEZONESH/ Ndarje e hidhur mes Cavanit dhe PSG-së, kapitulli francez mbyllet me pakënaqësi

Delo.autor

Leave a Comment