Futboll Sport

CHAMPIONS/ Ndalet Barcelona në “Camp Nou”, barazim historik për çekët

U luajtën dy takimet e para të ditës së sotme në Champions League, dhe nuk munguan rezultatet surprizë.

Barcelona u ndal në një barazim pa gola, brenda në shtëpi përballë Slavias së Pragës. Me Piter Olainkën titullar, ekipi çek u mbrojt mirë gjatë 90 minutave në “Camp Nou”, përballë “breshërisë” së goditjeve të katalanasve.

Në disa raste portieri i Slavias bëri heroin, ndërkohë që një gol iu anulua katalanasve me VAR në minutën e 60-të. Në minutën e 93-të, pati edhe një pretendim të vendasve për penallti, por pasi u rishikua në VAR, arbitri Oliver vijoi lojën. Në fund, u mbyll pa gola, dhe Barcelona mban vendin e parë me 8 pikë, ndërsa Slavia e fundit me 2 pikë.

Në takimin tjetër, Lajpcigu fitoi pastër me shifrat 0-2 në transfertë ndaj Zenitit. Golat për gjermanët u shënuan nga Deme dhe Sabitzer, nga një për çdo pjesë, dhe tashmë ata marrin vendin e parë me 9 pikë.

 

Related posts

CALABRIA ME REKORD NEGATIV TEK MILAN/ Akush si ai në Europë, ja statistikat katastrofë

Delo.autor

Atletico Madrid s’dorëzohet, mban hapur kampionatin

Q.Autor

Roma e nis furishëm, Cengiz Under shënon në minutën e parë

Q.Autor

Leave a Comment