Futboll Sport

EURO 2020/ Belgjika fiton me “POKER” ndaj Rusisë, Uellsi triumfon në transfertë

Kanë përfunduar pesë takimet e para të ditës së sotme, të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

Belgjika ka arritur të marrë një fitore shumë të lehtë ndaj Rusisë, me rezultatin 1-4. Protagonistë në këtë sfidë ishin vëllezërit Hazard. I pari që shënoi ishte Torgen Harard, ndërkohë Eden gjeti rrugën e rrjetës dy herë të tjera në pjesën e parë. Lukaku ishte ai që shënoi të katërtin për kombëtaren e vet.

Nga ana tjetër Uellsi mundi Azerbajxhanin me rezultatin e pastër 0-2. Ndërkaq në sfidat e tjera Kazakistani fitoi në transfertë ndaj San Marinos, dhe Slovenia mundi Letoninë.

Related posts

U BLE NË SHKURT NGA CHELSEA/ Lojtari del për herë të parë në stërvitje

Delo.autor

DYSHOHET PËR NJË TJETËR LOJTAR TË INFEKTUAR TEK ROMA/ Shkon në 4 numri i futbollistëve pozitiv me Covid-19

Delo.autor

(FOTO) Formacionet zyrtare: Celta Vigo – Barcelona

Q.Autor

Leave a Comment