Futboll Seria A Sport

FANTASTIKE/ Tifozët e Napolit i drejtohen De Laurentis: Paratë e lojtarëve, dërgoji në Shqipëri

Te Napoli është hapur prej disa kohësh një luftë e madhe mes lojtarëve dhe presidentit De Laurentis. Ky i fundit kërkoi një mbledhje me ekipin pas një periudhe krize dhe ndeshjeve zhgënjyese të Napolit, por nuk mori përgjigjen e duhur. Të gjithë lojtarët nuk e pranuan mbledhjen dhe u shpërndanë në shtëpitë e tyre.

blinibileta

Kjo solli edhe nervozizmin e presidentit, që ka bërë gati gjobat për lojtarët dhe uljen e rrogave në muajt pasardhës. Gjithashtu edhe tifozët e Napolit kanë dalë kundër lojtarëve të tyre, duke i quajtur mercenarë. Ndërkohë në orët e fundit, po këta tifozë i janë drejtuar De Laurentis duke u shprehur se ato para të gjobave për lojtarët t’i dërgojë në Shqipëri pas katastrofës që ka ndodhur në tokën tonë. /Sport Ekspres/

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Atletico Madrid-Juventus. Rezultati 0-2

Delo.autor

FITOI MEDALJEN E ARGJENDË/ Sportistja SHQIPTARE synon vendin e parë për bodybuilding

Isa.Autor

PREZANTIMI I EDY REJAS/ Trajneri i ri i Kombëtares: Shpresoj të bëjmë hapa përpara

F.autor

Leave a Comment