Futboll Sport

BAYERN MUNICH-TOTTENHAM/ Të dyja skuadrat luajnë për prestigj (FORMACIONET ZYRTARE)

Bayern Munich dhe Tottenham do ta mbyllin fazën grupore në Ligën e Kampionëve me një përballje të drejtpërdrejt në Munih.

Bayerni është nikoqir i Tottenhamit të Jose Mourinhos në Allianz Arena, në një takim të parëndësishëm, duke qenë se të dy klubet e kanë siguruar kualifikimin në 1/8 e finales dhe nuk për çfarë të luajnë.

Gjiganti gjerman e ka fituar Grupin B duke i regjistruar pesë fitore nga pesë ndeshje, ndërsa Tottenhami u kualifikua nga vendi e dytë.

Lucien Favre ka vendosur të luajë me formacion të parë, por pa sulmuesin kryesor Robert Lewandowskin, ndërsa Mourinho luan me një formacion krejtësisht të ri pa yjet kryesore.

Formacionet zyrtare:

Related posts

Paok “hakmerret” ndaj AEK-ut, fiton Kupën në Athinë

Sadik.Autor

Rusi 2018/ Përfundon faza e dytë e shitjes së biletave, ja cilët tifozë dominojnë

Sadik.Autor

Ronaldo zhbllokon shifrat, kalon në avantazh Portugalinë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment