Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

I JASHTËZAKONSHËM/ Mesfushori shqiptar realizon një “MAGJI” në kampionatin polak (VIDEO)

Mesfushori shqiptar, Vullnet Basha, realizoi një supergol ditën e djeshme me skuadrën e Visla Krakovës, në sfidën e vlefshme për javën e 20-të të kampionatit polak, ndaj LKS Lodz, ku skuadra e shqiptarit triumfoi me rezultatin 2-4.

Basha shënoi golin e 4-t të sfidës, teksa mposhti portierin kundërshtar me një predhë nga jashtë zonës. Mesfushori është pjesë e skuadrës polake që prej vitit 2017, teksa është shndërruar në një protagonist absolut.

Kujtojmë që Vullnet Basha ka qenë edhe pjesë e Kombëtares shqiptarë, në kohën e trajnerit Xhani De Biazi.