Futboll La Liga Sport

NDALEN NGA BILBAO/ Skuadra e Zidanit lë pikë në shtëpi dhe sheh veten pas Barcelonës

Reali i Madridit është ndalur në shtëpi nga Athletik Bilbao. Skuadra baske i ka marrë një pikë madrilenëve në një sfdië që përfundoi në barazim pa gola.

Ekipi i drejtuar nga Zidani ka dominuar të gjithë sfidën dhe ka humbur shumë raste, duke mos gjetur dot golin për të dytën ndeshje radhazi, pas asaj me Barcelonën.

Reali krijon, por nuk finalizon, ndërsa është shumë kompakt në mbrojtje.

Me dy pikët e lëna, në sfidën e sotme, “Los Blancos” e shohin veten pas Barcelonës që mban vendin e parë. Katalanasit kanë 39 pikë, ndërsa Reali dy më pak.

Related posts

“NUK JEMI SI RONALDO”/ Futbollisti i Serie B flet për krizën financiare për shkak COVID-19

Delo.autor

LAMTUMIRË SALA/ Funerali i futbollistit zhvillohet sot në Argjentinë

Delo.autor

Monaco fiton ndaj Nanten dhe “blindon” vendin e dytë

Sadik.Autor

Leave a Comment