Futboll Kategoria Superiore Sport

PO SHKËLQEN ME LAÇIN/ 4 ekipe të njohura duan sulmuesin Nuabueze, ja emrat

Sulmuesi i Laçit dhe kryegolashënuesi i kampionatit shqitpar Kirian Nuabueze mund të kalojë larg vendit tonë. Media e futbollit francez “Get French Football News” mëson ekskluzivisht se nigeriano-amerikani ka ngjallur interesin e dy skuadrave të kategorisë së dytë të futbollit francez La Mansh dhe Soshosë.

Ndërkohë, në garë për të është future dhe Peskara e mesfushorit të Shqipërisë Ledjan Memushaj. Por, media në fjalë mëson se 27-vjeçari dëshiron të transferohet në Turqi te skuadra e Altai Sporit, e cila konkuron në kategorinë e dytë.

Nuabueze dha impaktin e menjëhershëm te Laçi teksa u transferua gjatë verës nga ekipi i Dritës. Ai shënoi në ndeshjet eliminatore të Europa Ligës, ndërsa shpërtheu në kampionatin shqiptar me 12 gola gjatë 17 javëve duke u renditur si sulmuesi më i mirë i këtij sezoni.

Megjthatë, duket se nigeriano-amerikani kushton jo pak duket patur parasysh hapat galopantë që ka bërë gjatë këtyre muajve të fundit në kampionatin shqiptar.

Related posts

Kritikoi sulmuesin 45 milionësh të Realit, kërcënohet me vdekje Juninho

Q.Autor

INTERI “FËRKON DUART”/ Darmian largohet në janar, destinacioni duket të jetë kryeqyteti i Italisë

Isa.Autor

Botërori 2018/ FIFA merr vendimin e rëndësishëm kundër Pogba

Sadik.Autor

Leave a Comment