“VAR” PËRMBYS GJITHÇKA/ Pas një gafe nga portieri Gazzaniga, Willian ndëshkon Tottenham (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur në avantazh 2-0 pjesën e parë të ndeshjes kundër Tottenham-it.

Protagonisti i ndeshjes është Ëillian, autori i dy golave të Bluve.

Pasi zhbllokoi ndeshjen me një gol të bukur në minutën e 12-të, braziliani ka dyfishuar në fundin e pjesës së parë me penallti.

Penallti që është shkaktuar nga një ndërhyrje e pakuptimtë e portierit Gazzaniga në zonën e rreptësisë ndaj Alonso-s. Arbitri e ka shpëtuar fillimisht numrin 22 të Spurs, duke dhënë faull në favor të Tottenham-it, por VAR ka përmbysur gjithçka.