Futboll La Liga Sport

‘’KËNAQËSI TË TË NJIHJA’’/ Messi për vdekjen e Kobe Bryant: Një gjeni i vërtetë na braktisi!

Edhe Lionel Messi nga bota e futbollit ka dhënë një mesazh ngushëllimi për basketbollistin Kobe Bryant i cili vdiq nga një aksident me helikopter në Kaliforni të SHBA-së bashkë me vajzën e tij 13- vjeçarë.

Messi thotë se ishte kënaqësi ta takonte atë dhe shprehet se një gjeni i vërtetë braktisi botën.

“Nuk kam fjalë… me mendje jam me familjen dhe miqtë e Kobe. Ka qenë kënaqësi ta takoja atë dhe të kalonim kohë të këndshme së bashku. Një gjeni i vërtetë na braktisi”, ka shkruar Messi në rrjetet sociale.

Mqe

Related posts

“MENDOVA SE…”/ Guardiola tregon ‘takimin” e parë me Messi-n: I vogël dhe i turpshëm…

bora.autor

E PABESUESHME/ Guardiola apel për tifozët e Liverpoolit: Mos na sulmoni

Isa.Autor

Ancelotti dhe Napoli, bisedime deri pas mesnate. Marrëveshja është afër…

Sadik.Autor

Leave a Comment