Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja miqësore Alanyaspor-Tirana. Rezultati 2-1

Tirana luan sot miqësoren e parë në tokën turke. Skuadra bardheblu e drejtuar nga Emanuel Egbo do të përballet pas pak me ekipin turk të Alaniasporit. Për momentin të gjithë lojtarët janë në gjendje optimale dhe nuk ka probleme fizike.

Grupi ka zhvilluar dy stërvitje edhe dje në tokën turke, paradite dhe pasdite.

Manuel Egbo ka zgjedhur titullarët për këtë sfidë miqësore.

Në portë do ta nisë sfidën Bakaj, ndërkaq në sulm do startojnë Halili dhe Muçi.

Formacioni zyrtar: Bakaj, Doka, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Kale, Torasa, Halili, Muçi. Trajner: Manuel Egbo.

FT| Alaniaspor- Tirana 2-1

Karaca 28′, Kampos 70’/ Ngo 62′

Related posts

SWANSEA-MANCHESTER CITY/ “Qytetarët” ngushtojnë shifrat, shënon Silva

Delo.autor

LIVE/ Mbyllet ndeshja Luftëtari-Skënderbeu. Rezultati 2-0

Delo.autor

“TRONDITET” BOTA E FUTBOLLIT/ Familjari i presidentit të njohur vdes në fushë

bora.autor

Leave a Comment