Futboll La Liga Sport

SIGURUAN FINALEN E SUPERKUPËS SË SPANJËS/ Casemiro s’ka frikë nga askush: Barca apo Atletico? Për ne…

Real Madrid ka siguruar me lehtësi kualifikimin në fianlen e Superkupës së Spanjës.

Madrilenët kanë mundur 3-1 Valencia-n dhe në finale do të ndeshet me fituesen e Barcelona-Atletico, ndeshje që do të luhet mbrëmjen e sotme.

Por, siç ka thënë Casemiro, për Los Blancos nuk ka rëndësi se kë do të kenë përballë në finalen e madhe.

“Kundër Valencia-s kemi dominuar. Barcelona apo Atletico në finale?   Sinqerisht, për ne nuk ka rëndësi. E dimë se të dy skuadrat janë të vështira”, ka thënë braziliani për AS.

“Do ta përgatisim mirë ndeshjen dhe do të fitojmë. E dimë se ndeshja e radhës është gjithmonë ajo më e vështira. Ky është mentaltieti”, ka përfunduar mesfushori i Real-it.

Related posts

“Lufta” për stadiumin, Tirana nuk e lëshon të premten. 4 ditë kohë edhe për Kukësin

Q.Autor

SUAREZ NË “PJATË”/ Juvenus dhe Barcelona bien dakord për 3+13 milionë euro, ja detajet

Delo.autor

Legjenda e futbollit Ronaldinjo do martohet me dy gra në të njëjtën kohë

Sadik.Autor

Leave a Comment