Futboll Seria A Sport

TRAGJIKE NË ITALI/ Tifozi përplas për vdekje me makinë kundërshtarin (FOTO)

Një ngjarje tepër e shëmtuar ka ndodhur të dielën në Itali e cila pikënisje ka patur rivalitetin në futboll. Një tifoz ka humbur jetën pasi është përplasur për vdekje me makinë nga një tifoz kundërshtar.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Potencës, teksa tifozi në fjalë, 30 vjeç, po priste shokët e tjerë për të shkuar në stadium.

Sulmi ishte përgatitur nga tifozët e ekipit të Melfit ndaj atij të Vultur Rioneros. Kanë qenë 5 makina të cilat kanë tentuar të shtypin tifozin e Melfit, ndërsa është arrestuar shoferi i makinës tip Fiat Punto.

Për ngjarjen e ndodhur tifozët e Potencas kanë braktisur ndeshjen me Melfin pasi janë të binjakëzuar me ata të Vultur Rioneros. Të gjithë këta ekipi janë gjysmëprofesioniste.

Related posts

Nga valë largimesh në konfirmimesh, një tjetër “senator” qëndron tek SKËNDERBEU

Isa.Autor

“VLERËSOJMË TOLERANCËN DHE…”/ Gjermania i bën UEFA-s kërkesën e çuditshme për sfidën me Hungarinë

Delo.autor

RRËFEN DEBUTIMIN E ÇUDITSHËM NDAJ JUVENTUS/ Trajneri i ri i Dinamos: Deri atëherë kisha luajtur vetëm me figurat Panini të Kabrinit

Delo.autor

Leave a Comment