Futboll Kategoria Superiore Sport

TEUTA-VLLAZNIA/ Një përballje ku të dy ekipet synojnë fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida mes Teutës dhe Vllaznisë, që do të mbyllë siparin e javës së 22-të të Kategorisë Superiore. Një përballje tepër delikate, që pritet të dhurojë emocione të mëdha.

Durrsakët vijnë në këtë përballje pas barazimit në shtëpi ndaj Luftëtarit, ndërkohë që Vllaznia, u mposht në shtëpi nga Tirana, javën e shkuar. Për sa i përket formacioneve, të dy trajnerët kanë zbardhur titullarët që kanë hedhur në fushë, ku nuk mungojnë surprizat. Në portë te shkodranët është preferuar Tedi Laço dhe jo Alen Sherri.

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Frashëri, Hoxha, Hreliç, Kuros, Todorovski, Kallaku, Aleksi, L.Vila, E.Vila, Çyrbja, Gomes. Trajner: E.Martini

VLLAZNIA: Laço, Gligorov, Adili, Malota, Gurishta, Lika, Hygor, Krymi, Ramadani, Zhunior, Hristov. Trajner: Mirsad Jonuz.

Teuta-Vllaznia

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Juventus-Inter nuk do të luhet ditën e nesërme, shtyhen 5 ndeshje të Serie A. Ja kur do të zhvillohen

Delo.autor

CHAMPIONS/ PSG mposht me “MANITA” Basaksehir dhe fiton grupin, Neymar shkruan historinë

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Karateisti Karaqi lë Kosovën, rikthehet sërish “Kuqezi” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment