Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PEZULLIMI I GJATË SJELL PASOJA/ Gjasula me 7 lojtarë të tjerë dëmtohen që në ndeshjet e para

Bundesliga u rikthye të luhet ditën e djeshme, pas një pezullimi më shumë se 2 muaj, duke u bërë kampionati i parë nga 5 kryesorët që rikthehet në fushë pas pezullimit për shkak të Koronavirusit.Gjasula

Kjo ndalesë e gjatë pritej të sillte edhe probleme te lojtarët, te cilët kanë pësuar dëmtime që në ndeshjen e parë. Janë dëmtuar plot 8 lojtarë ditën e djeshme, teksa një nga ta është edhe mesfushori shqiptar, Klaus Gjasula.

Talenti amerikan i Dortmundit do të debutonte ditën e djeshme me klubin verdhezi, por pësoi një dëmtim gjatë nxehjes dhe nuk mundi të luajë. E njëjta gjë ndodhi edhe me Torgan Hazard, i cili luajti dhe shënoi, ndërsa u zëvendësua pas problemeve të pësuara.klaus gjasula

Të dëmtuarit e tjerë janë, Todibo i Shalkes, Rudi i Hofeneim, Skjelbred i Herta Berlinit, Bebu i Hofenheim dhe Thuram i Gladbah. Gjasula pësoi një dëmtim që në pjesën e parë, teksa vendosi që në pjesën e dytë të mos luante.

Related posts

Real Madrid prezanton “adoleshentin” më të shtrenjtë në historinë e futbollit…

Isa.Autor

Bernardo Silva: Ja çfarë kam mësuar nga Guardiola

Q.Autor

Zbardhen diskutimet/ Zbuten tonet në mbledhje, te Kukësi premtojnë kthesën

Q.Autor

Leave a Comment