Futboll Kategoria Superiore Sport

BARAZIM SPEKTAKOLAR NË “AIR ALBANIA”/ Tirana ndal Partizanin në frymën e fundit

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i frikës mes Partizanit dhe Tiranës. Festë në frymën e fundit për bardheblutë e Emanuel Egbosë të cilët ishin duke u mposhtur me rezultatin 1-0 deri në minutën 90+2, kur talenti Ernest Muçi barazoi shifrat.

Një barazim si fitore për Tiranën. Partizani zhvilloi një ndeshje të madhe dhe u futi drithërimat bardhebluve me golin e Melos, por Tirana ia doli të shënonte një gol në minutën e dytë shtesë me Muçin, që mund të jetë edhe goli i titullit. Barazimi për të kuqtë nuk vlen edhe aq shumë, ndërkohë për Tiranën, për mënyrën se si erdhi, mund të konsiderohet edhe si fitore!

Related posts

LIVE/ Finalja e parakohshme, Franca dhe Argjentina kërkojnë lavdinë në “Rusi 2018”

Sadik.Autor

De Gea “zbulon”: Mund të më përjashtojnë nga Manchester United

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ A do të luajë MESSI kundër INTERIT? Valverde jep këtë përgjigje

Isa.Autor

Leave a Comment