Futboll Seria A Sport

DERBI NË MERKATO/ Inter i “shpall luftë” Milanit për futbollistin e Real Madrid…

Luka Joviç u afrua me bujë te Real Madridi në merkaton e verës së kaluar, por paraqitjet e treguara nga ai kanë lënë shumë për të dëshiruar.

jovic.real.madrid.2019.201.750x450

Pikërisht për këtë arsye, mundësitë që sulmuesi serb të largohet janë të mëdha. Milani e ndjek prej kohësh lojtarin dhe janë gati të nisin një ofertë në drejtim të tij për ta marrë në skuadër.

Megjithatë arritja e një marrëveshje nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi së fundmi në garë për shërbimet e lojtarit është futur edhe Interi.

Sipas asaj që shkruan “Fichajes”, zikaltërit e pëlqejnë shumë Joviçin dhe do të përpiqen ta marrin në ekipin e tyre, duke i prishur kështu punë edhe rivalëve të Milanit.

Related posts

E RËNDË/ Frika kaloi për portierin e Chievos, por dyshohet për FRAKTURË në KAFKË

Isa.Autor

LIVE/ Skënderbeu-Flamurtari, Mbyllet pjesa e parë. Dominim absolut i Skënderbeut

Delo.autor

LIVE/ Starton ndeshja Champions Dortmund-Barcelona

Delo.autor

Leave a Comment