Futboll Premier League Sport

DO TË LARGOHET NGA BAYERN MUNICH/ Pas Liverpool në garë për mesfushorin futet edhe gjigandi tjetër anglez

Tiago Alkantara do largohet nga Bajern Mynih, dhe dëshiron të provojë një aventurë të re. Mesfushori spanjoll është i lidhur me një trasnferim tek Liverpuli, me trajnerin Jurgen Klop që e shikon si një përforcim cilësor.

tiago

Tiago ka edhe një vit kontratë me bavarezët, por nuk ka shenja të një rinovimi të mundshëm. Deri para pak kohësh Liverpuli ishte skuadra e vetme në garë për shërbimet e mesfushorit, por së fundmi një tjetër ekip i madh është futur në garë për të. Sipas gazetarit të “BILD” Kristian Falk edhe Mançester Junajtid ka shprehur interes për Tiagon.

Pritet të zhvillohet një duel mjaft i fortë për mesfushorin spanjoll, mes dy skuadrave angleze.

Related posts

Skedina e gjysmëfinales, parashikimi nga eksperti: Ja si ta luani Francë-Belgjikë (FOTO)

Isa.Autor

PAS BARAZIMIT ME FIORENTINËN/ Ja si vlerësohet nga media italiane Dermaku

Delo.autor

ZBULON RIVALIN E “ZONJËS SË VJETËR”/ Bonucci: Juventusi tregoi përsëri se është i uritur, skuadra që…

Isa.Autor

Leave a Comment