Futboll Premier League Sport

KOHË NDRYSHIMESH TEK CHELSEA/ Gati 100 milionë euro për zëvendësuesin e dështimit

Kohë ndryshimesh në shtëpinë e Chelsea-t.

Blutë po ndërtojnë një ekip të madh për sezonin e ardhshëm, siç dëshmon edhe blerja e Timo Werner nga Leipzig.

Një rol tjetër i rëndësishëm që ke nevojë për ndërhyrje është ai i portierit: Kepa nuk po bind klubin londienz, që e ka blerë dy vite më parë për 80 milionë euro.

Spanjolli mund të shitet në merkaton e ardhshme dhe londinezët duket s e kanë gjetur zëvendësuesin e tij.

Sipas Dona Balon, Chelsea është gati të ofrojë 100 milionë euro për portierin e Atletico Madrid, Jan Oblak. Një shifër marramendëse që mund të bindë Colchoneros të heqin dorë nga ylli i tyre.

Related posts

GIGGS HABIT/ Nuk e kam parë Bale, nuk kam abonim

Isa.Autor

Xhiro rikthehet në Itali, por basti izraelit është fituar

Sadik.Autor

LIVE/ Teuta-Flamurtari: Pjesa e dytë nis me zëvendësim, Shkëmbi hedh në fushë Bushiç (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment