Futboll La Liga Sport

“NJË DJALË ME PERSONALITET…”/ Bergomi: Kumbulla, në duelet një kundër një me Lukakun, tregoi…

Beppe Bergomi komentoi në mikrofonat e “Sky Sport” performancën e Marash Kumbullës në Hellas Verona-Inter 2-2, pas një dueli të bukur të 20-vjeçarit shqiptar me Lukakun:

“Në futbollin e sotëm, të gjithë mbrojtësit kanë nevojë ta masin dhe tregojnë veten ndaj rivalësh të fortë, që shënojnë rregullisht.

Kumbulla, në duelet një kundër një me Lukakun, tregoi saktësi dhe personalitet të jashtëzakonshëm. Ndonjëherë i parashikoi lëvizjet e rivalit, herë të tjera ia doli me shumë përpjekje.

Mos harroni se po flasim për një djalë ende të ri.

Nuk e kuptoj plotësisht se sa i shpejtë është, sepse kur shkon të luash në një ekip të shkëlqyer, shumë herë duhet të mbrosh në fushë të hapur dhe të kesh shumë metra për të shkuar edhe mbrapa.

Sidoqoftë, ai është një djalë me personalitet dhe nëse e fut brenda një skuadre, me lojtarë që e njohin sistemin e tij të lojës, mund të bëjë mjaft mirë”.

Related posts

Mancini “ngushëllon” Donnarumën: Të gjithë mund të bëjnë gabime

Sadik.Autor

PATO PRANË RIKTHIMIT NË FUTBOLLIN E LUAJTUR/ Ish-sulmuesi i Milanit gati për t’u transferuar tek skuadra e…

Delo.autor

SI T’I BËSH BALLË KORONAVIRUSIT? Bayern lufton COVID-19 me një “pije magjike”

Delo.autor

Leave a Comment