Futboll Seria A Sport

PËRMBYSJA E “ÇMENDUR” NDAJ JUVENTUS/ Gjesti i shumëdiskutuar nga pankina, me kë e kishte Ibra? (VIDEO)

Zlatan Ibrahimoviç dha një shfaqje në fushë dhe në pankinë kundër Juventusit. Në fillim goli dhe të qeshurat me Kristiano Ronaldon pas penalltisë, dhe pastaj gjesti nga pankina. Ndeshja e djeshme Milan-Juventus vërtetoi se Ibrahimoviç edhe pse 39 vjeç është një nga lojtarët me karakterin më të fortë dhe më të vendosur.

Në përmbysjen e çmendur të Milanit 4-2 kundër Juventusit, Ibrahimoviç bëri një ndeshje majft të mirë ku ishte pikë referimi për kuqezinjtë në majën e sulmit. Suedezi shënoi nga pika e penalltisë nga ku nisi edhe përmysja e çmendur e Milanit. Pasi shënoi nga penalltia Ibra i buzëqeshi me ironi Ronaldos, pasi ky i fundit para penalltisë i kishe thënë portierit Shezni ta priste gjuajten e suedezit. Por nuk ishte vetëm ky momenti mes dy sulmuesve.

Pasi u zëvendësua në pjesën e dytë, Ibrahuimoviç u kap nga kamerat teksa i bënte me shenjë njërit prej kundërshtarëve se po fliste shumë. Mediat pretendojnë se ai i është drejtuar Kristiano Ronaldos edhe pse vetë nuk ka dhënë ndonjë deklaratë për gjestin e shumë diskutuar.

Related posts

Nuk ka kohë për të qenë të lumtur, City rrezikon një dënim të rëndë

Sadik.Autor

“Top 15-ia” e sulmuesve U-23, Cutrone fiton derbin me Martinez

Sadik.Autor

E PABESUESHME TEK MOTO2/ Piloti arrin të shmang rrëzimin në mënyrë spektakolare (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment