Futboll Sport

PO TREGON VLERAT E TIJ MAKSIMALE/ E kritikonin të gjithë, Courtois vendos rekord te Real Madrid

Thibaut Courtois ishte një nga futbollistët më të kritikuar të Real Madridit në momentin që u afrua në Santiago Bernabeu. Belgu nuk po paraqitje mirë dhe gabimet e tij i kushtuan jo pak Real Madridit.

Shtatlarti po përjeton formën e tij më të mirë dhe tashmë ka vendosur një rekord. Ai është portieri i parë i “Los Blancos” që kalon 18 ndeshje pa pësuar gol që prej sezonit 1987-88.

Courtois po tregon vlerat e tij maksimale dhe këtë e tregon mjaft mirë përformanca e këtij sezoni në La Liga. Numri një i portës ka heshtur të gjithë kritikat që kanë ardhur në drejtimin e tij.

Related posts

“MCN” shënon më shumë se krejt Real Madridi. Hija e PSG-së afrohet mbi “blaugranët”

Q.Autor

SERIE A/ UEFA, 15-20 milionë euro gjobë për AC Milan…

Sadik.Autor

(VIDEO) Çmendet Stambollin/ Ish-futbollisti i Milanit ,ndëshkon Galatasaray-n nga mesi i fushës

Sadik.Autor

Leave a Comment