Futboll La Liga Sport

REVOLUCION TEK BARCELONA/ Bartomeu nuk e do në ekip, vjen oferta e parë nga Anglia për Pique

Gerard Pique duket se nuk do të vazhdojë të jetë më pjesë e Barcelonës pas përplasjeve të forta me presidentin Bartomeu. Mbrojtësi nuk u përfshi nga presidenti në listën e lojtarëve të pashitshëm te katalanasit.

Klube të ndryshme, po i shohin ish-kampionët e Spanjës si një market, pasi pritet një revolucion dhe te lojtarët. Pique ka marrë një ofertë interesante nga Anglia sipas asaj që shkruan Libero.

Fulhami ka shfaqur interes për futbollistin dhe me shumë mundësi do që ta rrëmbejë. Ekipi sapo është ngjitur në Premier League dhe po synon që të bëjë afrime cilësore. Pique me shumë mundësi nuk do të pranojë, por sërish duket pistë intrigante me problemet që ka Barcelona.

Related posts

INTERI heq dorë nga kampioni i Europës, mesfushori i talentuar përfundon në Spanjë

Isa.Autor

(FOTO) Humbja e Chelseas ndaj Watford, ky është reagimi i Batshuayi-t

Q.Autor

“DO TË JEMI…”/ Mane tregon ëndrrën: Zgjohem çdo mëngjes duke i përkëdhelur…

Delo.autor

Leave a Comment