Futboll Premier League Sport

“ÇMENDURI” NË PREMIER LEAGUE/ Bielsa dhe Leeds marrin fitore mes “fishekzjarreve” dhe frikës

Premier League po dhuron spektakël, por siç edhe pritej! Leeds United i Bielsa duket se e ka nisur këtë sezon nën faktorin “gola” dhe sot ndaj Fulham shënuan plot katër herë pasi e kishin bërë 3 herë ndaj Liverpool.

Një ndeshje që i kishte të tre rezultatet, por në fund pa fitues pikërisht skuadrën e drejtuar nga “i çmenduri”. Protagonistët e njërës dhe tjetrës anë janë Helder Costa dhe Aleksandër Mitrovic, të dy me nga dy gola!

Ndeshja u zhbllokua pas 5 minutash, por Fulham gjeti barazimin në të 35′. U duk sikur Leeds vuri këmbën te gazi me 3 gola në 16 minuta, por bardhezinjtë nuk u dorëzuan dhe shënuan dy gola në 5 minuta!

Në fund, 4-3 çmoi Leeds!

Related posts

Rrëfimi tronditës i Douglas Costa-s: Humbëm qëllimisht, sepse do të kishim vdekur

Q.Autor

“BËJ ÇDO JAVË SEKS ME TIFOZET E MIA”/ Befason tenisti i njohur: Po luaja kundër Federer dhe më fiksoi njëra në tribunë

Delo.autor

Bolt tregon për cilën skuadër do të debutojë në futboll

Q.Autor

Leave a Comment