Futboll Sport

KËRKOHEJ NGA BARCELONA DHE MANCHESTER CITY/ Ylli i Ajax arrin marrëveshjen për të kaluar tek gjigantët gjerman…

Serxhio Dest do të jetë një lojtar i Bajernit në sezonin e ri. Mbrojtësi i djathtë i cili shkëlqeu këtë sezon me Ajaksin, kishte tërhequr vëmendjen e të gjithë skuadrave të mëdha, por karrierën do e vazhdojë te kampionët e Europës.

Në gjurmët e Dest ishin vënë edhe Barcelona me Mançester Sitin, të cilat gjithashtu e dëshironin në ekipet e tyre.

Sipas asaj që shkruan portali holandez “AD.nl”, Bajerni ka arritur marrëveshjen me Ajaksin për transferimin e lojtarit në Gjermani. Operacioni i transferimit të mbrojtësit të djathtë i ka kushtuar bavarezëve 25 milionë euro.

dest_0

Related posts

TRAGJEDI NË BRAZIL/ Bie zjarr në qendrën stërvitore të klubit të futbollit, 10 të vdekur (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Barcelona e “ngopur” nga Boateng, Valverde e përjashton nga ekipi

Delo.autor

Marcello Lippi e thotë HAPUR: Tripleta nuk ka qenë kurrë kaq afër për Juventusin

Isa.Autor

Leave a Comment