Futboll Premier League Sport

LIVERPOOL-ARSENAL/ Klopp konfirmon mungesën e madhe (FORMACIONET ZYRTARE)

Liverpooli do të luajë kundër Arsenalit prej orës 21:00. Ekipi i “Redsave” ka publikuar formacionin për ndeshjen e sotme. Trajneri Jurgen Klopp ka konfirmuar mungesën e Thiago Alcantaras për këtë sfidë.

Mesfushori spanjoll nuk luan nga minuta e parë për shkak të një problemi muskulor. Mbrojtja rreshtohet me Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk dhe Robertson. Mesfusha me Fabinho, Wijnaldum dhe Keita. Sulmi nuk preket me Mane, Salah dhe Firmino. Diego Jota nga stoli.

Arsenali vjen në formë shumë të mirë dhe për surprizën e madhe. Trajneri Mikel Arteta ka prekur pak nga formacioni i tij, pasi David Luiz është rikthyer në fushë, Tierny e nis si titullar. Laca dhe Auba janë titullarë.

Related posts

RUSI 2018/ Miranda tregon se cili është Ronaldoja i ri te Brazili

Sadik.Autor

KUPA E BOTËS/ Ngushtohet diferenca, Salah shënon golin e parë ndaj Rusisë

Sadik.Autor

SHERR MES BALTËS/ Shikoni çfarë ndodh në ndeshjen e Kategorisë së Dytë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment