MILIONAT E MERKATOS NUK BËJNË PUNË/ Liverpool thyen “Blutë e Londrës” me…stofin e kampionit

Liverpuli fitoi supersfidën ndaj Çelsit me rezultatin 0-2 falë dopietës së senegalezit Sadio Mane.
KyabvwPl
Me inkuadrimin e Tiago Alkantarës në pjesën e dytë të takimit, kampionët e Anglisë zhbllokuan sfidën pas një aksioni model, të cilit Mane i vuri kapak duke realizuar me kokë. 4 minuta më pas ishte portieri i “Bluve” Kepa Arrizabalaga, i cili i fali golin e dytë të kuqve. Spanjolli nuk diti ta largojë topin dhe Mane përfitoi duke dërguar topin në rrjetë.

EiX3BXlWAAIXGRX
Ndeshja po shkon akoma më keq për Çelsin teksa Zhorginjo nuk mundi të ngushtonte rezultatin nga penalltia në minutën e 76-të. Goditja e tij u ndal nga portieri i Liverpulit Alison.