Futboll La Liga Sport

LËVIZJE SPEKTAKOLARE/ Ansu Fati nuk ndalet në kampionat. Gjen sërish golin me Barcelonën (VIDEO)

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në kundër Selta Vigos me anë të Ansu Fatit në minutën e 11-të. 17-vjeçari ka gjetur golin e 3-të në 2 ndeshje e para të La Ligës për këtë edicion.

Ishte përsëri Kutinjo lojtari që i shërbeu topin e golit, gjë që e bëri dhe në ndeshjen e parë ku Fati gjeti golin e dytë.

Mesa duket Kuman e ka rikthyer super formën e Kutinjos që po ndihmon dhe talentin katalanas në gjetjen e golave më shpesh. Kujtojmë se në ndeshjen e kaluar në kampionat, sulmuesi i talentuar shënoi dopietë ndaj skuadrës së Vijarealit në fitoren 4-0 të Barcelonës.

Related posts

5 VITE MË PARË GJENIU I GODITJEVE TË DËNIMIT ZBARKOI NË PREMIER/ Shikoni momentet dhe golat më të bukur të yllit francez (VIDEO)

Delo.autor

NDESHJA HAPËSE E KAMPIONATIT/ Kuksi fiton ndaj Partizanit, vendos Shkurtaj

bora.autor

“NUK E PRANOJNË DOT QË UNË FITOVA TITULLIN PËR 100-VJETORIN”/ Egbo: Në Shqipëri më sulmojnë sepse jam…

Delo.autor

Leave a Comment