MILAN-SPARTA PRAGUE/ Pirlo përdor rotacion, Ibrahimovic nuk preket (FORMACIONET ZYRTARE)

Milani do të luajë ndeshjen e dytë për Europa League kundër Sparta Prague. Ekipi kuqezi rikthehet në fushë pas barazimit dramatik ndaj Romas me rezultatin 3-3.

“Djalli” ka bërë një rotacion të vogël ndaj çekëve, pasi ka hedhur nga minuta e parë Castillejon, Krunicin dhe Brahim Diazin. Tonali dhe Bennacer e nisin nga minuta e parë.

Nuk mungon as Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi suedez do të jetë lokomotiva e Stafano Piolit dhe për këtë ndeshje. Gjiganti po luan me ritëm të frikshëm.

Milan: Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Dalot; Tonali, Bennacer; Castillejo, Krunic, Brahim Diaz; Ibrahimovic

Sparta Prague: Heca; Sacek, Celustka, Lischka, Hanousek; Pavelka, Travnik, Vindheim; Dockal, Krejci, Julis