Futboll Seria A Sport

SAMPDORIA-LAZIO/ “Gjyshi” Quagliarella mposht portierin Strakosha me një SUPER GOL (VIDEO)

Sampdoria ka kaluar në avantazh në ndeshjen kundër Lazios. Vendasit iu falën një goli të kapitenit Quagliarella, i cili me një goditje të bukur me kokë mposhti portierin Strakosha.

Sulmuesi u harrua në zonë dhe nuk i la asnjë mundësi reagimi portierit tonë në minutën e 33′ për 1-0.

Sampdoria shënoi dhe golin e dytë me Augellon që la në vend Strakoshën për 2-0.

Related posts

SPECIALE/ Botërori në Rusi bëhet më i “acartë” pa Holandën dhe Italinë

Sadik.Autor

REZULTOI NEGATIV PREJ COVID-19/ Conte mund të buzëqeshë, në kampionat i kthehet ekuilibruesi në mesfushë…

Delo.autor

“Emri Juventus më jep të dridhura, nëse shënoj nuk festoj”

Q.Autor

Leave a Comment