Futboll Seria A Sport

JUVENTUS-CAGLIARI/ Starton Buffon, udhëheq sulmin dyshja Ronaldo-Morata (FORMACIONET ZYRTARE)

Juventus dhe Cagliari do të zbresin në fushë pas pak për javën e tetë të Serisë A.

Ka surpriza tek Juventus, me trajnerin Andrea Pirlo që ka vendosur t’i besojë Buffon-it nga minuta e parë dhe Bernardeschi-t në vend të Frabotta-s.

Në mbrojtje kthehet De Ligt, ndërsa dyshja Ronaldo-Morata do të udhëheq sulmin.

Formacionet zyrtare

Juventus (4-4-2): Buffon; Cuadrado, Demiral, De Ligt, Danilo; Kulusevski, Arthur, Rabiot, Bernardeschi, Cristiano Ronaldo, Morata.

Cagliari (4-2-3-1): Cragno; Pisacane, Walukiewicz ,Klavan, Tripaldelli; Marin, Rog; Zappa, Joao Pedro, Ounas; Simeone.

Related posts

Milan kërkon sulmuesin spanjoll të Real Madridit, por UEFA…

Sadik.Autor

PRAPASKENAT NË MERKATO/ Juve i ofroj Realit Douglas Costa në këmbim të Marcelo, “Zonja” rezervon edhe sulmuesin e Barçës

Delo.autor

Partizani-Teuta/ Formacionet: Hebaj rikthehet titullar, Shkëmbi nuk ndryshon skuadrën fituese

Isa.Autor

Leave a Comment