Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Sassuolo-Inter. Rezultati 0-3

Starton sfida në stadiumin “MAPEI” në Rexhio Emilia, Sasuolo-Inter e vlefshme për javën e 9-të të Serisë A italiane.

Interi po kalon një periudhë të errët pas rezultateve negative duke përfshirë dhe humbjen në mesjavë ndaj Realit të Madridit 0-2 në “San Siro”.

Zikaltërit kërkojnë revanshin për të qenë konkurrues deri në fund për titullin kampion. Sot skuadra e Antonio Kontes do të ketë përballë skuadrën e dytë më në formë të kampionatit pas Milanit, Sasuolon e De Zerbit që po zhvillon një kampionat të kënaqshëm.

 

LIVE/ Sassuolo – Inter 0-3

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 60/ Inter thellon shifrat me golin e shënuar nga Roberto Gagliardini.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 14/ Inter dyfishon shifrat me nj♪7 autogol të realizuar nga Vlad Chiriches.

MINUTA 4/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alexis Sanchez.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

LIVE/ Copa Del Rey: Mbyllet ndeshja Real Sociedad-Barcelona. Rezultati 1-2

Delo.autor

“SHPËRTHEN” PËR KALENDARIN/ Ancelotti: Kjo që po ndodh është çmenduri

Delo.autor

Ndryshim brezash, Anglia përcjell të vjetrit. “Tre luanët” me sytë nga e ardhmja

Isa.Autor

Leave a Comment