LUHET PA PRANINË E TIFOZËVE/ Por shikoni çfarë ndodh në derbin e zjarrtë të Serisë A (VIDEO)

Sampdoria-Xhenoa është një nga derbet më të zjarrta dhe më të rivalizuara në Serinë A. Edhe pse në një situatë të jashtëzakonshme për shkak të COVID-it, ku tifozët janë të ndaluar të jenë prezent, për shkak të masave të marra nga institucionet përkatëse, ata nuk mund të rrinin pa qenë protagonist kur bëhet fjala për derbin.

Në minutën e 3-të të sfidës, një flakadan është hedhur në fushë nga sipër stadiumit. Në këto moment arbitri ka ndalur lojën disa sekonda, për të larguar flakadanin nga fusha, teksa gjithçka ka rifilluar normalisht. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1.