Futboll La Liga Sport

REAL MADRID ZHGËNJEN SËRISH/ Alaves mposht “Los Blancos”, Zidane humbet sërish Hazard

Momenti i vështirë për Real Madrid në kampionat vazhdon. Pas një fitore 2-0 ndaj Interit në Ligën e Kampionëve, galaktikët zgjasin serinë e tyre pa një fitore në kampionat në tre ndeshje, duke humbur çuditërisht në shtëpi me Alaves.

Miqtë realizojnë me penalltinë e Perez pas 5 minutash dhe golin e Joselu, pas dhuratës së portierit Courtois, i cili i fal topin!

Ndërsa në fund Casemiro u përpoq pa sukses për të rihapur ndeshjen (shënoi gjatë një goditje këndi).

Gjithashtu, lajmi tjetër i keq për Zinedine Zidane është dëmtimi i ri i Hazard, i zëvendësuar në minutën e 28-të nga Rodrygo.

Me këtë rezultat, Reali mbetet 6 prapa dyshes udhëheqëse Real Sociedad-Atletico Madrid ndërsa Alaves është në vendin e 9-të.

Related posts

Zyrtare: Bartra largohet nga Borussia Dortmund

Q.Autor

NDJEN MUNGESËN E RIVALIT TË PËRJETSHËM/ Messi: Me të, “El Clasico” ishte…

Delo.autor

Shprehje raciste ndaj Umtiti, sulmuesi i Espanyol rrezikon dënim të rëndë

Q.Autor

Leave a Comment