Futboll Ligue 1 Sport

“SHPËRTHEN” NDAJ FIFA-S/ Villas Boas: Skandal me Bielsa, po Tuchel ku u zhduk?

André Villas-Boas kritikon zgjedhjen e FIFA për të përfshirë Marcelo Bielsa në listën e kandidatëve për çmimin The Best në kategorinë trajner.

Në konferencën për shtyp, trajneri portugez nënvizoi mungesën e bujshme të Tuchel. “Që Tuchel nuk është në mesin e të nominuarve e konsideroj një skandal.

FIFA po fle. Bielsa? Bielsa pritet të fitojë njohje nderi, por ai nuk ishte ndër pesë trajnerët më të mirë në botë në vitin 2020.

Ai fitoi një kampionat në Championship, ndërsa Tuchel fitoi katër tituj dhe arriti në finalen e Ligës së Kampionëve”.

Related posts

ASKUSH SI SERGIO RAMOS/ Bomberi i Spanjës, tani kërcënon rekordin e Pasarella

Delo.autor

Bajerni arrin përmbysjen, Alkantara shënon me kokë (VIDEO)

Sadik.Autor

LIVE/ Mbyllet ndeshja Skënderbeu-Luftëtari. Rezultati 2-0

Delo.autor

Leave a Comment