Futboll Seria A Sport

SHUAN POLEMIKAT MBI COVID-19 DHE INJORON INTER NË LUFTËN PËR TITULL/ Ronaldo: Më mungonte futbolli

Cristiano Ronaldo kthehet te golat dhe fitorja, pasi kishte “braktisur”  – jo për faj të tij – Juventusin!  Dy gola dhe super 45′ minuta kur u aktivizua sërish pas 20 ditësh.

Për Sky Sport në fund të ndeshjes Spezia-Juventus 1-4, të vlefshme për javën e 6-të të Serisë A TIM 2020/2021, Ronaldo komentoi.

“Unë kam qenë për një kohë të gjatë, pavarësisht se nuk kam asnjë simptomë dhe u ndjeva mirë. Sot u ktheva të bëj atë që më pëlqen, të luaj futboll”.

Serie A konkurruese: “Është një kampionat konkurrues. Kemi Milan, Lazio, Napoli, etj. Ne duhet të punojmë shumë”.

Për polemikat në lidhje me testet COVID-19: “Cristiano është kthyer. Kjo është gjëja e rëndësishme”.

Related posts

“LOJTARËT DUHET TË PËRDHUNOJNË DIKË QË…”/ Trajnerit anglez i kushton rëndë deklarata e bërë pas ndeshjes

Delo.autor

U BLE PËR 300 MIJË EURO/ Largohet me lot Andrea Barzagli pas 8 vitesh (VIDEO)

Delo.autor

GOL NË FRYMËN E FUNDIT/ Lacio i merr “bardhezinjve” barazimin në një ndeshje spektakolare

Delo.autor

Leave a Comment