Futboll Seria A Sport

YLLI I MILANIT VUAN JASHTË FUSHAVE/ Klubi historik portugez tani i mban para nga rroga, ja arsyeja…

Pavarësisht golit historik ndaj Sassuolo (më i shpejti në Europë dhe Serie A) Rafael Leao nuk po kalon moment të lumtur jashtë fushe, pasi duhet t’i japë 16.5 milion euro Sporting Lisbonës pas vendimit të gjyaktës së arbitrazhit sportiv.

Përfundimi i njëanshëm i kontratës i cili ndodhi në 2018 pas agresionit nga disa tifozë portugezë nuk ka kaluar me një tolerim!

Miguel Braga, shefi i komunikimit për Sporting Lisbon, foli sot dhe, në televizionin zyrtar të klubit, bëri deklaratat e mëposhtme:

“Rafael Leao? “Sporting, i ballafaquar me atë që është me të drejtën e ligjit, po vepron në mënyrën e duhur për të siguruar që rimbursimi të bëhet. Ne e dimë që lojtari nuk ka kundërshtuar konfiskimet e pasurive.

Për më tepër, një pjesë e pagës së tij do të mbahet për të arritur shumën që na takon. Është mënyra normale për të vepruar në një situatë të tillë”.

Related posts

PËRSËRI NË ALARM JUVENTUSI/ “Katalanasit” bëjnë gati ofertën e çmendur

Delo.autor

LIVE/ Gjermani-Holandë: Mbyllet pjesa e parë, gjermanët në avantazh të dyfishtë (VIDEO)

Isa.Autor

SKANDALI I TRUKIMEVE/ Ja momenti i ndalimit të ish-lojtarit të Realit nga policia spanjolle (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment