Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Coppa Italia: Mbyllet ndeshja Milan-Torino. Rezultati 4-3

Do të luhet duke filluar nga ora 20:45, ndeshja mes Milanit dhe Torinos, e vlefshme për fazën e 1/8-ve në Kupën e Italisë.

Skuadrat u përballën mes tyre edhe në fundjavë në ndeshjen e vlefshme për Serinë A, aty ku skuadra e Piolit triumfoi me rezultatin 2-0. Kuqezinjtë do të kërkojnë triumfin edhe ditën e sotme, për të kaluar në fazën tjetër të Kupës. Pritet një ndeshje e luftuar në “San Siro” me skuadrat që do të kërkojnë triumfin.

Pioli ka bërë ndryshime të shumta në formacion për këtë ndeshje, teksa ka aktivizuar për herë të parë këtë sezon Mateo Muzakion në mbrojtje, i cili do të ndajë repartin e prapavijës me Romanjolin, Dalotin në të majtë dhe Kalulu në të djathtë, ndërkohë që në portë do të jetëq Tatarushanu. Lihet pushim Kesi, teksa në vendin e tij luan Kalabria, përkrahë Tonalit. Në majën e sulmit rikthehet titullar Ibrahimoviç, teksa pas tij qëndrojnë Leao, Diaz dhe Kastijeho.

 

LIVE/ Milan – Torino 4-3

 

Beloti shënon për Torinon

Kesi shënon për Milanin

Lukiç shënon për Torinon

Teo shënon për Milanin

Lianko shënon për Torinon

Tonali shënon për Milanin

Rinkon e humb për Torinon

Romanjoli shënon për Milanin

Niset pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Elseid Hysaj mes dy rrugëve/ Napoli vendos afatin e fundit për mbrojtësin e Kombëtares

Sadik.Autor

RINGRITJA E PALERMOS/ Klubi italian kërkon me ngulm sulmuesin e Kombëtares

Delo.autor

“Kumanova është Shqipëri”, kapiteni kuqezi tërbon maqedonasit

Sadik.Autor

Leave a Comment