NDIZET SFIDA TEK TOTTENHAM-LIVERPOOL/ Mbrojtësi Arnold ndëshkon “Spurs”, Hojbjerg përgjigjet me golin e muajit VIDEO)

Liverpooli ka gjetur menjëherë golin e dytë në ndeshjen kundër Tottenham për 0-2. Ekipi i “Redsave” shkundi rrjetën e Hugo Lloris sapo u kthye në fushën e lojës.

Ishte mbrojtësi Trent-Alexander Arnold që dërgoi topin në rrjetë për 0-2. Mane gjuajti drejt portës, Lloris reagoi mirë, por topi shkoi te mbrojtësi i krahut që me një gjuajtje të fortë e mposhti.

Miqtë nuk festuan shumë, pasi Tottenhami reagoi menjëherë. “Spurs” ngushtuan rezultatin për 1-2 me anë të Hojbjerg në minutën e 49′, 2 minuta, pasi Arnold gjeti rrjetën. Një gjuajtje fantastike nga distanca.