Futboll La Liga Sport

PAS ZYRTARIZIMIT TEK ATLETICO MADRID/ Prezantohet Dembele: Një sfidë e madhe për mua. Idhulli im është…

Ka nisur zyrtarisht aventura tek Atletico Madrid e Moussa Dembele.

Sulmuesi është prezantuar këtë të enjte para gazetarëve: “Është një sfidë e madhe për mua, ky është një klub i madh i njohur në të gjithë botën”, ka thënë Dembele.

“Është një hap i madh për mua, jam i lumtur dhe pres me padurim të filloj. Jam një sulmues dhe më pëlqen të shënoj gola. Kjo është puna ime, e konsideroj veten një lojtar teknik dhe fizik njëkohësisht”.

“Idhulli im? Ka qenë Fernando Torres, ish-lojtar i Atletico-s, kështu që gëzimi im që vesh këtë fanellë është i dyfishtë”.

“Gjuha? Do të duhet ta mësoj spanjishten sa më shpejt të jetë e mundur”.

Related posts

LIVE/ Manchester United-Chelsea, Manuel Mata kalon “Djajtë e Kuq” në epërsi

Delo.autor

SHPËTON MOURINHO/ Ja “kokën” e kujt duan tifozët e Manchester Unitedit

Isa.Autor

Interi me sytë nga merkato, shumë emra por asgjë konkrete

Q.Autor

Leave a Comment