Futboll Ligue 1 Sport

NUK KONTROLLON NERVAT/ Sulmuesi Benedetto humbet toruan. Dy kartonë të kuq brenda 4 minutash (VIDEO)

Gjaknxehtësia e tij nuk mësohet sot por që në një ndeshje kaq të rëndësishme t’i ikë mendja kur ekipi po barazonte 0-0 ndaj Bordeaux, askush nuk e priste.

Po flasim për Dario Benedetto-n e Marseillë, që për një faull reagimi ndaj kundërshtarit që fitoi topin ka përfunduar ndeshjen dhe është dërguar në dhomat e zhveshjes nga arbitri pas kartonit të kuq.

Ish-sulmuesi i Boca Juniors ka humbur toruan sonte! Ky ishte kartoni i dytë i kuq pasi përpara tij doli Balerdi 4 minuta përpara.