Futboll Kosova Sport

KOSOVË-SUEDI/ “Dardanët” kërkojnë surprizën dhe sfidojnë bomberin Ibrahimovic (FORMACIONET ZYRTARE)

Kosova do të debutojë sot zyrtarisht në kualifikueset e kampionatit botëror të futbollit Katar 2022. Dardanët do të presin në prishtinë sonte Suedinë e Zlatan Ibrahimovic dhe skema 4-2-3-1 duket sulmuese dhe për të provuar fitoren e parë.

Pas miqësores ndaj Lituanisë me katër gola, Kosova tashmë kërkon ta nisë mjaft mirë këtë eliminatore.

FORMACIONET ZYRTARE

Kosova (4-2-3-1): Ujkani; Hadërgjonaj, Vojvoda, Aliti, Kololli; Halimi, Kryeziu, Rashica, Zeneli, Celina; Muriqi

Suedia (4-4-2): Nordfeldt, Lustig, Lindelof, Helander, Augustinsson, Olsson, Forsberg, Larsson, Calessin, Isak, Ibrahimovic.

Related posts

Kukësi me Reginaldon/ Kërkohet “hakmarrja” ndaj Torpedos për “sorollatjet”

Isa.Autor

MANCHESTER CITY-PORTO/ Guardiola i beson treshes Aguero, Mahrez dhe Sterling (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“RRESPEKTE BIG MAMA”/ La shtëpinë e “BBV” pas akuzave ndaj Antonelës, Granit Xhaka mbështet këngëtaren (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment